MASÁŽ LÁVOVÝMI KAMENY
PŘÍNOS MASÁŽE
Masáž lávovými kameny je velmi účinná na celkovou relaxaci a regeneraci organismu. Lávové kameny jsou čediče vulkanického původu. Velmi dobře akumulují teplo a mají silnou energetickou vibraci. Nahřívají se na 40 – 55°C. Teplota kamenů se přizpůsobuje citlivosti klienta, lávové kameny neměly být vnímány jako příliš horké nebo málo teplé.
Masáž teplými (horkými) lávovými kameny má zklidňující účinky na nervovou soustavu. Je-li tělo přiměřeně zahřáto, aktivuje se parasympatický nervový systém, krev proudí do obličeje a k zažívacím orgánům, čímž se snižuje tlak a dechová frekvence. Tato „odpočinková“ reakce umožňuje tělu se zklidnit, uvolnit a regenerovat.
Kombinace tepla a tlaku při pohybu lávovými kameny umožňuje rychleji proniknout do svalů, prohřát, prokrvit je a pročistit (vyloučení toxinů, příliv živin). Teplem se zlepšuje činnost svalů, roztažitelnost kolagenu, zrychluje jejich pružnost a elasticita, dochází k uvolnění a zmírnění křečí.
Působením tepla (horka) dochází také ke zrychlení buněčného metabolismu, regulaci trávení, podpoře imunitního systému. Během masáže je třeba zajistit zvýšený přísun tekutin.
KDY JÍT NA MASÁŽ?
Masáž je vhodná
- při únavě, napětí, fyzické i psychické zátěži, nespavosti,
- podpora metabolismu,
- posílení imunitního systému,
- svalové napětí, přetížení svalů,
- celková regenerace
KDY MASÁŽ RADĚJI VYNECHAT?
Kontraindikace (masáž se nedoporučuje)
- přecitlivělost na teplo
- infekční onemocnění (rýma, kašel, zvýšená tělesná teplota)
- zánětlivá onemocnění, otoky,
- onkologická onemocnění,
- pooperační stavy,
- poranění, modřiny, kožní problémy, sluneční popáleniny,
- křečové žíly,
- onemocnění srdce, vysoký krevní tlak,
- diabetes, epilepsie,
- silná a bolestivá menstruace,
- těhotenství